Vítejte zpět v Řezbářství Štýs! Nyní v novém, moderním designu

O firmě

Vážení přátelé, 

jménem celého našeho týmu vás vítám na webových stránkách Řezbářství Petr Štýs. Na úvod si dovolím pár vět o sobě. Jmenuji se Petr Štýs, narodil jsem se v roce 1975 v Klatovech, kde dnes bydlím se svou rodinou. Lásku a obdiv ke dřevu jsem získával už jako dítě od mého dědečka, který se s oblibou věnoval lidové řezbě. Vzpomínám si, že jsem už jako malý kluk rád sledoval dědečkovy ruce, jak mění kus dřeva na betlémovou figurku nebo jinou milou řezbu, a byl jsem nadšený, když mi půjčil své dláto a kus dřeva. A tak to tehdy celé začalo. 

Nejdříve jsem zkoušel drobnosti, jako jsou přívěsky na krk a stojánky na dopisy. Postupně, jak jsem se seznamoval s vlastnostmi dřeva, nástroji i technikami opracování, jsem si troufal i na složitější věci. Práce se dřevem mě uchvátila natolik, že jsem vystudoval obor řezbář - restaurátor na Střední průmyslové škole v Písku.

Dnes jsem se dřevem už neoddělitelně propojen a řezbářství považuji za jedno z nejkrásnějších řemesel. Vyrábím užitkové i dekorativní předměty, někdy podle momentální nálady,  jindy podle přesného zadání zákazníka. Při volné tvorbě se často inspiruji motivy přírody, ale mám rád i čisté moderní prvky nebo církevní motivy. 

S výrobky pod hlavičkou Petr Štýs se můžete setkat v obchodech v Klatovech, Českém Krumlově a Českých Budějovicích, kde pro vás máme připravenu širokou nabídku hraček, řezeb, soch, bytových a dekorativních doplňků, učebních pomůcek i masážních nástrojů, ale také stolní hry, kuchyňské potřeby, šperky, sakrální prvky nebo betlémy a celou řadu dalších výrobků. Dodáváme i do dalších míst po celé České republice, nemalá část naší tvorby putuje i do zámoří. 

Naším cílem je uspokojit opravdu každého zákazníka, proto spolupracujeme s ověřenými obchodními partnery z řad malých i větších výrobců a sortiment neustále rozšiřujeme. Uvítáme, když nám osobně v obchodech nebo prostřednictvím těchto webových stránek sdělíte, o jaké dřevěné výrobky máte největší zájem, čím chcete potěšit sebe nebo své blízké. Rádi vyjdeme vašim požadavkům vstříc. 

Dřevo je součást přírody, má pozitivní vliv na naše zdraví i psychiku a mě upřímně těší, když vidím, že vám naše výrobky ze dřeva dělají radost i užitek. Děkuji, že se k nám vracíte a zachováváte nám přízeň. 

 

Váš Petr Štýs 

_stys_vyrezava.jpg